Yurtbay Seramik, Ar-Ge Çalışmalarına Ara Vermeden Devam Ediyor

Yurtbay Seramik, Ar-Ge Çalışmalarına  Ara Vermeden Devam Ediyor

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Ar-Ge, tasarım ve teknoloji alanında Türkiye’nin en iyilerini bir araya getiren Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, 22 Aralık İzmir’de gerçekleştirildi. Zirvede, Yurtbay Seramik’e Ar-Ge Merkezi belgesi de takdim edildi. 

Ar-Ge, tasarım ve teknoloji alanında Türkiye’nin en iyilerini bir araya getirmek amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, 22 Aralık Perşembe günü İzmir’de gerçekleştirildi. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri için 10 kategoride 30, Teknoparklar için de 4 kategoride 12 olmak üzere toplamda 42 ödülün sahiplerini bulduğu zirvede, Yurtbay Seramik’e de Ar-Ge Merkezi belgesi takdim edildi. 

Zirvede, Yurtbay Seramik Ar-Ge Merkezi belgesini aldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen zirveye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Çetin Ali Dönmez, İzmir Yüksek Teknik Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ile çok sayıda üniversite rektörü, Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin ve TGB’lerin yöneticileri katıldı. Kamu kuruluşları ve özel sektörün büyük ilgi gösterdiği etkinlik, Ar-Ge ve yenilik ekosisteminin önemli aktörlerini de bir araya getirdi.

Zirvede konuşan ve Ar-Ge ile inovasyonu kalkınmanın ve refahın anahtarı olarak gördüklerini dile getiren Mustafa Varank, Ar-Ge merkezlerinin önemine dikkat çekti. Yeni Ar-Ge merkezlerinin belgelerinin de takdim edildiği zirvede, Yurtbay Seramik’e de belgesi sunuldu

Ar-Ge ekipleri tarafından gerçekleştirilen Lotus projesi ödül aldı

Kurulduğu günden bu yana en önemli değerlerinden biri sürdürülebilirlik olan Yurtbay Seramik, her fırsatta sektöre yeni ve sağlıklı ürünler kazandırmak olduğunun altını çiziyor. Firmanın Ar-Ge ve tasarım ekipleri tarafından atıkların geri dönüştürülmesi ile gerçekleştirilen Lotus projesi, 2022 Uluslararası Green Good Design Award ödülüne layık görüldü. “Doğadan Sanata” ilkesi ile ilerleyen bir kuruluş olan Yurtbay Seramik, Ar-Ge çalışmaları ile de çevre ve iklim gibi dünya sorunlarıyla mücadele edebilmek için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu her fırsatta dile getiriyor.